” Meddig próbáljak tornázni és mikortól keressek más megoldást?”
Sok anyukától kapom meg ezt a kérdést már a kezdeti diagnóziskor. Nézzük meg!
A baba 9 hónapig növekszik odabent és bár az első 3 hónap nem annyira látványos, utána a változások már szinte napról-napra láthatóak. Tekintve a hormonális változásokat is, a tápanyag ellátási változásokat, nyugodtan számolhatunk 9 hónappal, ha azt nézzük mennyi idő alatt alakult ki a szétnyílt hasizom. És ne feledjük: ez napi szintű változásokat, behatásokat jelent.
Éppen ezért, ha egy kialakult állapotot regenerálni szeretnénk, akkor ne legyünk restek ugyanannyi időt rászánni.
A 9 hónap a hasfali regenerációhoz lehet, hogy soknak tűnik, de nézzük meg közelebbről.
A Potzak első hét gyakorlata rövid: néhány percet vesz csak igénybe egyszerre. Ha valaki szorgalmas gyakorlásba kezd és naponta akár 2x is végzi őket, még akkor sem vett el 8 percnél többet a napjából. Ne feledjük, hogy az ellenkező irányba a baba növekedése folyamatos volt, ott nem voltak szünetek.
Így ha valaki 9 hónapon át naponta legalább egyszer 3-4 percet dolgozott a hasizma regenerációján, akkor 9 hónap elteltével mondhatjuk azt az éppen aktuális állapotra, hogy addig juthattunk el tornával, onnantól egyéb segítségre van szükség.
Néhány hét gyakorlás után, vagy a néhányadik gyakorlatnál, így nem érdemes aggódni, hogy még nincs meg a kívánt állapot. Ez pont olyan lenne, mintha néhány hetes terhesen már azt várná, hogy a baba teljesen kifejlődött állapotban legyen.
A baba fejlődésébe besegít a genetika és a természet: akkor is végbemegy, ha nem nagyon tudjuk lekövetni az eseményeket. Az anya testének regenerációja egy fokkal nehezebb feladat: itt szükség van odafigyelésre, gyakorlásra, türelemre, ez nem megy végbe magától, éppen ezért nehezebb is.