A szülés után hirtelen ismét megváltoznak az étkezési szokások: elkezdődik a test nagymértékű regenerációja és az anyatejes táplálásra való felkészülés.
A testnek összegészében megnövekedik a folyadékszükséglete
Összeadódik az egészséges test folyadék igénye + a regenerációhoz szükséges folyadékigény + az anyatej kialakításához szükséges folyadékigény. Ez simán megduplázhatja az addig kielégítőnek mondható folyadék mennyiséget. A testnek viszont idő lehet, amíg ehhez hozzászokik: a megnövekedett folyadékmennyiség hirtelen megnövekedő “kiadást” is jelenthet, ami természetesen nem csak víz veszteség lesz, hanem ionoké is egyben. Az ionveszteség pedig okozhat kellemetlen tüneteket: a végtagok vizesedését, kéz-láb zsibbadást, hirtelen szívdobogás érzést, vérnyomás ingadozást és abból származó megszédüléseket, stb.
A rendszeresség lesz a gondok megoldásának a kulcsa!
Ha rendszeressé válik a folyadékbevitel, akkor gyorsan elkezdenek megszűnni a szervezet pánikszerűen jövő reakciói. Ilyen pánikreakció lehet az, pl. ha hirtelen jövő szomjúságra több folyadékot visz be valaki, mint, amennyire valójában szüksége van. Ugyanis a feleslegtől meg fog szabadulni a szervezet, nagy mennyiségű ion kíséretében, amik aztán majd hiányt fognak okozni a rendszerben. Minél hamarabb beállítjuk a rendszerességet, annál hamarabb rendeződnek a reakciók: a szervezet megtanulja, hogy lesz mindig mindenből elég, így nem fog vészjelzést indítani egy hiánytünetnél sem.
Ez többek között abban is segít, hogy hogyan előzzük meg a szülés utáni hangulatingadozást: ezeket a hiánytünetek és a szervezet reakciói generálják.
A ritmus, a rendszeresség és a kellő mozgás a kulcsa ennek az időszaknak.